COVID-19 nám zmenil plány

Túto jednoduchú aplikáciu som napísal počas pár večerov pre polovičku a rozhodol som sa ju zverejniť aby som prispel k zlepšeniu situácie, v týchto náročných časoch.

Peter Vilhan

Funkcionalita

Aplikácia umožňuje pomocou webkamery/telefónu načítať bločky na základe ich QR kódu a následne ich zotriedené podľa dátumu vystavenia exportovať do formátu, z ktorého ich môžete načítať do svojho účtovného software. Pre získanie dát bločku, aplikácie využíva rovnaký endpoint ako aplikácia Over doklad Financnej správy. Aktuálny limit stanovený Financnov správou je cca 100 naskenovaných dokladov za hodinu.

Aktuálne aplikácia podporuje export dokladov do:

MRP K/S XML v2.0 Agenda Pokladňa
dokumentácia k xml
MRP K/S XML v2.0 Agenda Ostatné záväzky
dokumentácia k xml

Návod na použitie

V prvok kroku zadajte identifikator, podla ktorého viete bločky idetifikovať. Napr. názov spoločnosti a mesiac?
Príklad: AjetoFebruar Následne kliknite na tlačidlo "Zahájiť skenovanie".

V ďalšom kroku nasnímajte bločky telefónom/webkamerou. Bločky si roztrieďte tak aby ste v jednom kole snímania spracovali len jednu skupinu bločkov, napr: platené v hotovosti. Po úspešnom rozoznaní identifikátora bločku a získaní dát bločku sa zobrazí jeho hodnota na pár sekúnd pod oknom s QR kodom a idete na ďalší bloček. Dáta sa ukladajú lokálne vo Vašom internetovom prehliadači.

Keď ste naskenovali posledný bloček, kliknite na tlačidlo ukončit skenovanie. Zobrazia sa štatistiky ako počet úspešne a neúspešne naskenovaných bločkov, zvolíte si formát výstupu a kliknete na tlačidlo exportovať. Bločky budú pred exportom zoradené podľa dátumu vystavenia.

Po úspešnom exporte a uložení súboru s exportom na vasom zariadení, pokračujte vyčistením exportovaných dát z Vášho internetového prehliadača, kliknutím na tlačidlo "Vyčistiť spracované položky"

Kto uzná za vhodné, môže prispieť tu:

V BTC: 3JBhhdvwfSVJtMwwVWbgJRdgqPpjV5WkQ4
BTC adresa

V LTC: MJmBxjTtnTpwcKeuo3JkTeRbbhTUwVasYU
LTC adresa

Ďakujem!

Technické detaily

Aplikácie je plne client-side a využíva:

Som systémak, preto ten kód vypadá tak divoko, ale v prípade záujmu je kompletne k dispozícii na GitHube.

Kontakt

Otázky, nahlasovanie chýb, námety na vylepšenie na GitHub alebo emailom na peter[zavinac]vilhan.eu